Kontaktpersoner

Kontaktpersoner

Kontaktinfo Halden kommune

Halden kommune
Sentralbord
69174500
postmottak@halden.kommune.no

Utleie av offentlig gategrunn
Servicesenteret
Britt Magnussen
96948653
Britt.Magnussen@halden.kommune.no

Utleie av Busterudparken
Servicesenteret
Britt Magnussen
96948653
Britt.Magnussen@halden.kommune.no

Utlån av sperrebukker og sperrebånd
Teknisk etat avd. Sommerro
Ole Johansen
974 15 583

Strøm på Torget & Busterudparken
Kultur og idrett
Stein Wilhelmsen
41547263
Stein.Wilhelmsen@halden.kommune.no 

Servicesenteret
Britt Magnussen
96948653
Britt.Magnussen@halden.kommune.no

Søknad om kommunal støtte
Kultur og idrett
Stein Wilhelmsen
41547263
Stein.Wilhelmsen@halden.kommune.no

Markedsføring
Servicesenteret
69174500
servicesenter@halden.kommune

Brann
Brannvesenet
Ole Christian Torgalsbøen
93243197
ole.christian.torgalsboen@halden.kommune.no

​Brannverntiltak
​Brannvesenet
​Sentralbord, brannstasjon
​69174519
​brann.forebygging@halden.kommune.no

Leie av kai på gjestehavna
Havnekontoret
Jon Marcus Bruun
41453777
jon-markus.bruun@halden.kommune.no

Gjestehavna
Havnekontoret
Jon Markus Bruun
41453777
jon-markus.bruun@halden.kommune.no 

Støy og hygiene
KommunelegeHalvard Bø
69174649
Halvard.Bo@halden.kommune.no

Avfallshåndtering
Renovasjon
Per Olaussen
40200085
Per.Olaussen@halden.kommune.no

Kultursalen
Kulturkontoret
Martin Gundersen
93243244
martin@bryggakultursal.no

​Godkjenning av skilt og sperreplaner kommunal vei
​Teknisk forvaltning
​Jonas Kruse Kjølstad
​48071904 
Jonas.Kruse.Kjolstad@halden.kommune.no

​Offentlig WC Torget & Busterudparken​
DanFo ​Vidar Edvardsen
69 97 18 50 / 477 19 030
​post@danfo.no

Kontaktinfo andre:

Halden Arbeid og Vekst
Per-Kristian Dahl
69213000 / 93244085
dahl@arbeidogvekst.no​

Markedsføring
Halden Turist
Liv Lindskog
69190980 / 93244062
liv.lindskog@visithalden.com

​Politi
Ordensavdeling, Halden politikammer

  • Gøran Kjeldsen –  ansvarlig for arrangement i sentrum og øvrig
  • Martin Grimstad – ansvarlig for arrangement på Fredriksten festning 
  • Anders Garberg – ansvarlig for trafikk og øvrige arrangementer

99286547
post.ost@politiet.no

​Utleieansvarlig Fredriksten festning
Silje Haugerud
48109601
haugerud.fredriksten@halden.net

​Minikurs om de mest stilte spørsmålene om festningen​
Fredrikstenskolen​
Magne Rannestad
​93099181​
mrannestad@halden.net

​Frivillighet​
Allsammen
​Anne-Lise Andresen
995 12 771
A-fjella@online.no

​Sperre/skilte fylkesveier o.a
​Statens Vegvesen​​
02030
​firmapost-øst@vegvesen.no