Disse tilbudene har i dag deltakere fra 55 til 85 år
Mandag:
Annenhver mandag er det felles tur på kjente og ukjente områder i Halden og nærområdene. Frammøte kl 10 på Coop Extra Næridsrød - dette er en tur for litt trente fordi vi ofte går utenom stier - her har vi med mat og drikke og fyrer bål underveis. Leder for turen er Trygve Fosse.
Se ellers facebooksiden: Gimle IF - mandagsturer
Tirsdag:
Hver tirsdag fra etter påske til etter høstferien er det herre veterantrening på Venås fra klokka 18. Vi skifter i garderoben og etterpå er det rask gange på små stier ved Venåshytta ledet av Trygve Fosse. Turen varer i 30 minutter og deretter er det styrketrening og uttøying utendørs. Vi er ferdig klokka 19. Så er det badstue og dusj.
I vinterhalvåret, fra oktober til april er det innendørs styrketrening i gymsalen på Venås fra klokka 18 til 19 ledet av Trygve Fosse.
Onsdag:
Hver onsdag er det felles dugnad fra 08.30 til kl 11 for de som vil. Vi du bare ha en sosial treff møter du på Venås klokka 11. Da er det kaffe, prat og matpakke inne i den lille peisestua på Venåshytta for veteranene.
Hver onsdag er det trening fra klokka 19 til 20 i gymsalen på Venås for godt voksne damer. Tina Buckholm er instruktør.
Torsdag:
Hver torsdag mellom klokka 18 og 19 er det rask gange på små stier for spreke veteraner i Venåsmarka, ledet av Trygve Fosse. Vi bruker hodelykt om vinteren. Garderobe, dusj og badstue. Etter trening samles vi inne på hytta til vørterøl og prat.
Søndag
Hver søndag fra slutten av september til påske er Venåshytta åpen fra kl 10 til 15. Her er det mulighet for å melde sin interesse for å være med på kioskdriften, eller rett og slett ta en tur på hytta for en kopp kaffe, vaffel og prat.
Se ellers hjemmesiden til Gimle IF: gimle-if.no