Vannlekkasje reparert

Vannlekkasje reparert

Etter god innsats fra Halden kommunes mannskap som har jobbet ute i vinterkulda denne søndagen, er vannlekkasjen på Gimle nå reparert. Alle husstander har fått igjen vannet.

Vannet kan være misfarget og ha mye luft, slik det ofte har hvis vannet har vært borte en stund. Dette er ikke farlig. Opplever du det, er det bare å la vannet renne en stund. Da vil det normaliseres etter hvert.

Det var søndag formiddag at det ble oppdaget en stor vannlekkasje på siden av BRA-veien på Gimle. Halden kommunes mannskaper har jobbet på stedet store deler av dagen for å fikse problemene. Det ble laget en midlertidig ordning med brannslanger som gjorde at mange fikk beholde vannet. Dette arbeidet resulterte i at bare rundt ti husstander har vært uten vann i dag.

Søndag kveld er arbeidet fullført og også de midlertidige ordningene er koblet fra.

Heldigvis ble det ikke nødvendig å grave i selve veibanen eller på fortauet. All graving har skjedd utenfor veibanen og dermed er asfalten like hel som før lekkasjen.

Store mengder vann rant ut i veibanen før lekkasjen ble tettet. På en kald vinterdag som dette fører det raskt til glatte veier. Derfor har både Halden kommune og Østfold fylkeskommune jobbet med å salte i det berørte området i dag. Dermed skal det nå gå greit å kjøre BRA-veien.